Publiceringsdatum: 2025-08-12
Letar du efter anställning inom industriell tillverkning? Letar du efter en chans att arbeta som svetsare på Skill Rekrytering & Bemanning AB? Nu är det möjligt. Vill du arbeta heltid hos Skill Rekrytering & Bemanning AB? Just nu letar de efter någon som vill ha en tjänst tills vidare.
För detta jobb är det en fördel om du bor i närheten av Mjölby då det är tjänsteorten. Företaget Skill Rekrytering & Bemanning AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som svetsare har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Sök jobbet som svetsare hos Skill Rekrytering & Bemanning AB och ta chansen att ta din karriär till nästa nivå. Ansök senast söndag den sjunde september 2025.
Om företaget
På Toyotas site i Mjölby arbetar cirka 3000 medarbetare med produkter inom materialhantering, från utvecklingskoncept till producerat fordon. Deras produktrange går från trotjänare som manuella handtruckar till autonoma självkörande fordon på 1,5 ton och innovativa energilösningar. Toyota eftersträvar att vara en hållbar arbetsgivare genom deras framstående miljöarbete och personalpolitik. De har i dagsläget bland annat en koldioxidneutral produktion och en KRAV-märkt personalrestaurang. Toyotas företagskultur är baserad på en sund värdegrund som möjliggör balans mellan arbete & familjeliv.
I rollen som svetsare kommer du att arbeta med svetsning av chassi eller stativ i ett taktat flöde, där hela processen – från råmaterial till färdig produkt – sker på samma lina. Arbetet omfattar både automatiserade processer med robotsvets och manuell svetsning. Du kommer också att arbeta med ritningsläsning för att säkerställa kvalitet i alla led. Även monteringsarbete kan förekomma.
• Körkort och tillgång till bil, alternativt boende i Mjölby.
Arbetet på Toyota är främst förlagt till tvåskift, vilket gör att det är ett krav att du kan arbeta följande tider: Dagveckor: Måndag-torsdag 06:30 - 14:30, fredag 06:30-16:00. Kvällsveckor: Måndag-torsdag 14:30-00:00, ledig fredag.
Tjänsten är en konsultlösning där du blir anställd på Skill men uthyrd som konsult hos Toyota Material Handling i Mjölby. Efter 6 månaders anställning hos Skill finns goda chanser till en tillsvidareanställning. I den här processen sker urvalsarbetet löpande och du kommer att få återkoppling antingen via mejl eller telefon inom 14 dagar från ansökningsdagen.
Annonsen är för kommande behov och tiden för eventuell tillsättning kan därmed variera.
Vid eventuella frågor är du välkommen att kontakta ansvariga rekryterare Linn Assarson, linn.assarson@skill.se Vi tar ej emot ansökningar via telefon eller mail. Välkommen in med din ansökan!
Antal tjänster | 1 |
---|---|
Arbetstid | Heltid |
Företagsnamn | Skill Rekrytering & Bemanning AB |
Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
Omfattning | Tills vidare |
Organisationsnummer | 5566858618 |
Typ av anställning | Vanlig anställning |
Yrke | Svetsare |
Yrkesområde | Industriell tillverkning |
Skill Rekrytering & Bemanning AB söker en person till denna tjänst som svetsare med placerings i Mjölby. Om det låter intressant att arbeta som svetsare hos Skill Rekrytering & Bemanning AB skickar du in din ansökan senast 2025-09-07.
Källa: Arbetsförmedlingen
TopWork Sverige AB söker en person till tjänsten som svetsare i Sävsjö.
2025-08-06
Mer infoEterni Sweden AB söker två personer till tjänsten som svetsare i Eksjö.
2025-08-25
Mer infoEterni Sweden AB söker två personer till tjänsten som svetsare i Nässjö.
2025-08-25
Mer info